Time for an Interview! : The WRR!

Je to malé.. Je to chlpaté... Je to čierne.. a je to nešikovné ! čo je to? 
THE WRR! Medveď WRR!!
Hola hej tu je Nyshtia 
a prinášam vám niečo úplne nové, na čo nie ste zvyknutý. A to Interview! Keďže vás nejak zaujal článok život animátora, tak som sa rozhodla že vám vyspovedám dvoch Illustrátorov :) z projektu The Wrr! Keďže ja som veľmi zvedavá na Medveďa Wrr aj ho podporujem i som zakúpila nejaké itemy s týmto roztomilým Medveďom Wrr tak som sa rozhodla že vám ho predstavím :) 

Chlapci! Takže, ako vás to napadlo? Medveď Wrr je nápad z dectva? 
Nápad máme v hlavě už dlouho. Postavička medvěda Wrr vznikla vlastně už před 5 lety. Měli jsme s ním od začátku velké plány, ale pracovali jsme tou dobou na jiném projektu a medvěd Wrr zůstával dlouhou dobu v šuplíku. Ve volných chvílích jsme ale postupně budovali jeho charakter a svět, ve kterém žije. Později jsme mu dali jméno Wrr, podle jeho typického vrčení :-)
Takže je super, že prišiel čas i na Medveďa Wrr! 2 ilustrátori 1 pribeh poznali ste sa s tym druhým ilustrátorom uz dávnejšie ? alebo Ste sa spoznali pri práci ktorú vykonávate? :)
- S kolegou jsme se seznámili už na střední škole a stali se z nás nejlepší přátelé. Později jsme spolu založili firmu, ve které dodnes oba pracujeme. A po večerech a o volných chvílích pilně pracujeme na příběhu o medvědovi Wrr.
Takže Wrr bol v hlave 5 rokov? to je geniálne! Iny ľudia by to vzdali cenním to na vás!:)
- Bylo to 5 let postupného vývoje. Za ty roky jsme se nesčetněkrát scházeli a pracovali na příběhu, na charakteru postav... Několikrát jsme celý koncept zahodili a začali úplně znovu.

Čo ste chlapci študovali? :) mali ste blízko k ilustrácii ? študovali ste ju? alebo úplne niečo iné ste študovali? :)
- Studovali jsme informatiku, ale o hodinách jsme si kreslili pod lavicí krátké komixy :-)
Ozaj nič o vás nevieme! vieme iba o Wrr vše, ale o vás nič " tvoriči Wrr " ako sa voláte?)
- Jmenuji se Michal a pomalu mi táhne na 30. Můj kolega Míra je na tom podobně :-) Oba pocházíme z Hradce Králové a už od malička si stále něco čmáráme.
Ja osobne ked som videla prvý krát Wrr tak som bola v tom ze ste vyštudovaný ilustrátori pretože vaše kresby sú fakt geniálne že ja študujem animáciu ale i niektorí profaci nemajú tak krásne ilustrácie ako vy! ( oh chcem vás mat za učiteľov hah)
- Díky! Z takové reakce máme opravdu velkou radost! Naše ilustrace se postupně vyvíjí. První koncepty z roku 2013 rozhodně nevypadaly tak, jak vypadají dnes. Ke každému obrázku se několikrát vracíme. Některé věci předěláváme, jiné mažeme, a něco zase doděláváme. Někdy se stane, že celý obrázek smažeme, protože nám zkrátka nepřijde dost dobrý a uděláme ho znovu, jinak a lépe.
Ale mám malú otázku na Medveďa Wrrha niečo čo to vieme o Medveďovi Wrr že prišiel v škatuľke a že ho prevádza Sova poštárka! :) dozvieme sa i v knižke pôvod Medveďa Wrra? Pretoýe vyzerá odlišne ako iné postavičky :)
- Ano, Wrr je jiný. Odkud přesně se vzal je takové malé tajemství. Možná bude prozrazeno v některém z dalších příběhů, nicméně v této knize to pravděpodobně neprozradíme :-)
Takže bude viac príbehov o Wrr? :)
- V tuhle chvíli se naplno věnujeme příběhu v knize. Nicméně konec bude otevřený a v hlavě už máme několik střípků z dalšího pokračování. Ale jestli na na něj dojde je opravdu zatím jen ve hvězdách.
Stotožňujete sa s Medveďom Wrr alebo s inou postavou z príbehu ? :)
- Nic o tom nevím, nejspíše ne :-)

A mali ste nejakú inšpiráciu ked ste robili ilustrácie? :) Máte nejakého obľúbeného autora? či freestyle? =]
- Inspirace jsme za ty roky nasáli hodně. Určitě jsme ovlivněni spoustou autorů, ale nikým konkrétním se neinspirujeme. Snažíme se originálně pojmout všechny věci v příběhu.
Medveď Wrr je pre aké publikum určené? :) Pre deti rozprávka na dobrú noc? alebo i pre starších ? myslíte si že vaša kniha zaujme? :) Má Medveď Wrr hlbší zmyseľ?
- Kniha je určena především dětem. Chceme je přivést zpátky ke čtení a tomu je vlastně přizpůsoben i celý příběh. Knihy a právě jejich čtení mají v příběhu zcela zásadní roli. Celá knížka je založená na celostránkových ilustracích doplněných kratšími texty. Na obrázcích se snažíme dělat hodně detailů a skrytých věcí, aby si děti mohli každý obrázek prohlížet dlouhou dobu a stále na něm nacházeli nové a nové věci. Postavička jako taková však zaujala i spoustu lidí v našem věku. Medvěd Wrr je takový nešika, který ale nakonec dokáže velké věci. Chtěli bychom, aby se právě s ním děti ztotožnili. Je jiný - jedinečný, jako každý z nás. A právě v tom je jeho síla.
Nádherná myšlienka! Myslím si že deti si ho zamilujú :) videla som ze i niektoré deti maju sj plyšákov :)
- Máme s medvědem Wrr několik produktů, o které si lidé z naší komunity napsali. Začalo to samolepkami a záložkami do knihy a skončilo to plyšáky :-) Zrovna teď připravujeme plakáty s medvědem i ostatními postavičkami. Před časem si o ně napsala jedna paní, která chtěla výzdobu do pokojíčku pro svého malého synovce :)
To je zlaté :) Ja osobne si objednávam záložky a nálepky!! :) 
Tak to vás musí tešiť, :)
Dneska ste zverejnili ďalšiu postavu - Piráta papagája bude dobrák alebo záporak ?)
- Paráda! Právě tyhle věci nás vždy povzbudí do další práce. Je úžasné vidět, že to, co děláte, rozdává radost dalším lidem kolem vás. Papoušek i všichni ostatní piráti budou záporáci. Medvěd Wrr se jim dostane nedopatřením do cesty a překazí jim svoji nešikovností jejich velkolepé plány.
Takže máme sa na čo tešiť nudný príbeh to učíte nebude! :)  
Knižka: čo sa týka knihy uz viete akú tlač spravíte? paperback hardback či ebook? 
čo vám najviac vyhovuje? :)
- Určitě hardback, ale přemýšlíme zároveň i o ebooku. Ale to je ještě daleko.
Máte pravdu :) Máte už termín ? Dočkáme sa Medveďa Wrr tento rok?:)
- Protože se stále věnujeme ještě normální práci, která nás živí, nejde práce na knize tak rychle, jak bychom si představovali. Knihu bychom chtěli dokončit před koncem letošního roku, ale před Vánoci už ji pravděpodobně vydat nestihneme.
Chápeme, ale určite si počkáme na Medveďa Wrr!:) Ďakujem vám za tento rozhovor:) chcela som priblížiť čítatelom vašu pracu :) pretože neni to ľahké a to vám verím :)
chcete nieco dodať este na záver? :)
- My děkujeme ;-) A určitě mrkněte na náš web http://www.thewrr.cz , kde najdete další postup v naší práci na knize i obrázky ze zákulisí medvěda Wrr ;-)
Ja som z eshopu WRR urobila malú objednávku a došla mi do pár dní a rovno na narodeniny tak som čakala pokým mi príde objednávka aby som vám mohla hneď postnut ako vyzeral balik po otvorení :)
spokojnosť veľká! Medveď Wrr už straší všade-kade!:)